Hledal jsem nejjednodušší řešení, jak si pustit hudbu ze Spotify nebo YouTube Music v autě, které nemá Bluetooth a narazil jsem na tento zajímavý gadget od Xiaomi. Jmenuje se Roidmi a je to chytrý FM vysílač, ke kterému se připojíte přes Bluetooth, na rádiu naladíte frekvenci a hrajete.

Postupem času jsem zjistil, že v ČR neexistuje stanice, kterou bych vydržel poslouchat déle než pár minut. Proto jsem hledal řešení, jak si v autě přehrávat hudbu jakou chci, přestože tam nemám Bluetooth. Nové rádio jsem kupovat nechtěl, protože v autě zas tolik času netrávím, takže jsem začal pátrat po alternativách a objevil jsem Xiaomi Roidmi 2S, což bylo přesně to zařízení, které jsem potřeboval.

Jak to funguje

Princip je velmi jednoduchý, jedná se o FM vysílač (transmitter) s Bluetooth, který zapojíte do zásuvky v autě, spárujete s telefonem, přes mobilní aplikaci ho naladíte na nějakou frekvenci a stejnou frekvenci naladíte na svém autorádiu. Vlastně v aplikaci toho ani moc ladit nemusíte, protože Roidmi si umí proscanovat celé pásmo a volné frekvence najít. Takže stačí naladit rádio na kmitočet, který vám aplikace doporučí a je to. Na zařízení najdete mikrofon pro handsfree hovory a dva USB porty (5V a 2,4A) pro nabíjení vašeho telefonu nebo tabletu.

Kolik to stojí

Roidmi 2S jsem kupoval z Banggoodu za nějakých $17, na GearBestu je o něco dražší (kolem $20). Tak jako tak, cena kolem 400 Kč je skvělá.

Aktualizace 7.8.2017

Na trhu se objevil nástupce Roidmi 3S, který je o něco málo levnější a zdá se, že mu oproti předchůdci nic nechybí – Banggood, GearBest

Aktualizace 16.3.2018

Po roce používání mi Roidmi 2S stále bez problému slouží a v autě se mi stal na cestách skvělým společníkem. Jediné co bych vytknul, tak je mikrofon, který je opravdu slabý a nedá se příliš dobře použít jako handsfree.

Následující článekXiaomi Home – Dostupná chytrá domácnost