Služeb na streamování filmů a seriálů je dnes celá řada… a v tom je ten problém. Ať už Netflix, HBO GO nebo Disney+, každá služba má svoje exkluzivní tituly a pokud chcete mít přístup ke všem těm skvělým seriálům a filmům ve vysoké kvalitě, bude vás to dohromady stát kolem tisícovky měsíčně. Existuje ale ještě KODI a doplněk Stream Cinema, díky kterému můžete mít všechny ty nejnovější filmy a seriály za 39 Kč měsíčně a pěkně pohromadě v jedné aplikaci.

KODI

Základem je multimediální aplikace KODI, kterou si můžete nainstalovat na Windows, MacOSX, Android, iOS nebo Linux. Pokud vám stačí filmy sledovat na počítači, tabletu nebo telefonu, tak nic dalšího kupovat nemusíte. V případě, že na televizi, tak nejlepším řešením je krabička s Android TV. Těch je na trhu hned několik a já vám ten výběr trochu usnadním.

Za sebe rozhodně doporučuju Nvidia Shield TV 2019. Sám používám starší verzi 2017, která dodnes funguje naprosto skvěle a stále dostává aktualizace. Určitě jedna z nejlepších investic do domácí zábavy.

Pokud máte KODI nainstalované, budete do nej potřebovat ještě nainstalovat doplněk Stream Cinema.

Stream Cinema

Stream Cinema je doplněk pro KODI, který obsahuje obrovský katalog filmů, seriálů, dokumentů a koncertů, vše je hezky strukturované, s popisem, plakátem, hodnocením, tříděné podle abecedy, žánrů, roku… Po vybrání konkrétního titulu dostanete na výběr z několika dostupných streamů, podle kvality obrazu a zvuku. U většiny nových filmů a seriálů nechybí 4K, HDR a pokud máte 5.1 nebo 7.1 repro soustavu, tak se můžete těšit i na kvalitní zvuk v podobě Dolby Atmos, Dolby TrueHD nebo DTS-HD Master Audio. Samotný stream pak běží z webového úložiště Webshare, kde si musíte zaplatit členství, aby vám vše fungovalo. Takže jak na to? Spusťte KODI a postupujte podle následujících kroků.

 1. Přidat repozitář
  Nastavení > Správce souborů > Přidat zdroj
  https://repo.sc2.zone/
 2. Nainstalovat repozitář
  Nastavení > Doplňky > Instalovat ze souboru zip (při nové instalaci vyzve k povolení instalace z Neznámých zdrojů – povolit a vrátit se zpět) > repo > repository.hacky.zip
 3. Nainstalovat Stream Cinema Community z repozitáře
  Nastavení > Doplňky > Instalovat z repozitáře > Hacky’s repository > Video doplňky > Stream Cinema Community > Instalovat

Jestli jste tohle zvládli, pak máte to nejhorší za sebou. Pokud se vyskytly nějaké problémy s instalací, mrkněte na fórum.

Webshare

Teď už jen stačí si založit účet na Webshare a zaplatit si VIP členství. K dispozici jsou období na měsíc, 3 měsíce nebo na rok. Roční je samozřejmě nejvýhodnější, měsíčně to potom vychází na směšných 39 Kč. Pokud si to ale chcete nejdřív vyzkoušet, tak měsíční VIP stojí 59 Kč. Platit můžete kartou, převodem nebo SMSkou. Po zaplacení už jen zadejte svoje přihlašovací údaje k Webshare v nastavení doplňku Stream Cinema a zábava může začít.

Pokud by vás zajímalo, co dalšího KODI umí a jaké další zajímavé doplňky si můžete nainstalovat, navštivte fórum xbmc-kodi.cz.

Předchozí článekOculus Quest – Vstupenka do VR
Následující článekNetatmo Valves – Snižte si náklady na topení