Přestože náramek Xiaomi MiBand 2 si nemůžu vynachválit, jedna věc mi na něm postupem času začala trochu vadit a to displej, na kterém není na slunci vůbec nic vidět. Nedávno Xiaomi sice uvedlo na trh třetí genraci MiBandu, která ale bohužel tento neduh neřeší, tak jsem hledal jinou alternativu a nakonec vybral hodinky Amazfit Bip. Stojí za to?

Hodinky a náramky Amazfit vyrábí společnost Huami, která spadá do rodiny Xiaomi a Bip si tak povídají s aplikací MiFit, na kterou jsou uživatelé MiBandu zvyklí. V ní najdete přehledné grafy denních aktivit, spánku a srdečního tepu. Pokud byste chtěli svůj spánek analyzovat důkladněji, tak Bipy můžete spojit s aplikací Sleep as Android.

Zároveň aplikace MiFit umožňuje měnit ciferníky na hodinkách, nabídka těch oficiálních je ale velmi omezená. Existují i způsoby, jak do hodinek snadno nahrát ciferníky neoficiální a těch je opravdu nespočet.

Displej je transreflektivní LCD, takže čím více světla na něj dopadá, tím je lépe čitelný + je barevný. Samozřejmě není zdaleka tak pěkný jako AMOLED, v horších světelných podmínkách nebo ve tmě si můžete postranní korunkou displej přisvítit nebo lze v aplikaci nastavit časové rozmezí, kdy se má podsvícení rozsvítit automaticky otočením ruky. Displej je také znatelně větší než u MiBandů. Vejdou se na něj veškeré údaje, které hodinky měří, tedy čas, datum, kroky, spálené kalorie, tep a dále počasí nebo stav baterie. Přečtete si na něm pohodlně i smsky, emaily nebo zprávy z různých messengerů a přesto výdrž baterky výrobce uvádí až 40 dní. Já jsem se reálně dostal někde kolem 30 dní, ale se zapnutým měřením tepu každou minutu, což je velmi slušný výsledek. Výdrž a voděodolnost pro mě byla další důležitá kritéria při rozhodování, protože nabíjet hodinky každý druhý den mě prostě nebaví a nechci je sundávat z ruky na koupání ani na spaní.

Bipy jsou překvapivě lehké a na ruce je skoro necítíte. Na pohled nevypadají vůbec levně, přestože docela levné jsou. V Číně vyšly na 399 Yuanů, tedy necelých 1300 Kč, u nás se pohybují kolem 1600 Kč, což je vzhledem k výbavě opravdu bezkonkurenční cena a Amazfit Bip tak ve své cenové kategorii a výbavě budou jen těžko hledat soupeře.

Pokud se rozhodnete hodinky objednávat z Číny, dejte si pozor, aby to byla mezinárodní (international) verze, vyhnete se tak zbytečnému flashování firmwaru. Čínská verze hodinek má totiž tu vlastnost, že se přepne do angličtiny pouze v případě, že je v angličtině i telefon, v ostatních případech jsou texty v čínštině.

Když to shrnu, je to vlastně takový MiBand s velkým displejem a GPS. Pokud hledáte fitness hodinky se skvělou vydrží a nechce se vám za ně příliš utrácet, tak Amazfit Bip rozhodně můžu doporučit.

Aktualizace 6.11.2019

Po roce používání stále hodinky fungují perfektně, nebyl s nimi jediný problém, baterka drží jako nová a na displeji není jediný viditelný škrábanec. Musím říct, že Amazfit Bip je opravdu povedený kousek hardwaru a pokud nepotřebujete AMOLED displej nebo NFC, tak je to pořád skvělá koupě.

Předchozí článekZe starého tabletu nový smart displej
Následující článekOculus Quest – Vstupenka do VR